مقالات

هزینه ترک اعتیاد

هزینه ترک اعتیاد

هزینه ترک اعتیاد در شیوه های مختلف درمان متفاوت است. برخی به سراغ کلینیک های ترک اعتیاد می روند، برخی به سراغ کمپ های ترک اعتیاد، برخی نیز به دنبال سم زدایی سریع و بستری هستند. عده ای تیز می خواهند از طریق روانکاو و مشاور ترک اعتیاد را انجام دهند. به هر حال تمامی این راه های ترک اعتیاد، مزایا و معایبی دارند. از مواردی که هر شخص بیمار یا خانواده بیمار باید به آن توجه کند،

هزینه های آن نوع درمان و کارا بودن آن است. بار سنگین هزینه های ترک اعتیاد بر روی دوش بیماران یا خانواده هایی است که خود دچار پریشانی و بهم ریختگی زندگی به خاطر مشکل اعتیاد شده اند.


هزینه ترک اعتیاد


یکی از موارد رایجی که مانع ترک اعتیاد می شود، هزینه های توانبخشی است. به طوری که بسیاری از افرادی که نیازمند درمان ترک اعتیاد هستند ممکن است قادر به پرداخت هزینه آن نباشند. بر اساس گزارش های به دست آمده کمپ های ترک اعتیاد معمولا برای درمان بیماران و مراجعه کنندگان بیمه قبول نمی کنند. هزینه کمپ ترک اعتیاد در این مراکز با توجه به همه ی مسائل موجود بررسی شده و با رعایت تعرفه ی آن تعیین و دریافت می شود. در کمپ های ترک اعتیاد معتبر هزینه ترک اعتیاد بر اساس تعرفه های منصفانه، بدون هیچ گونه کم و کاستی در امکانات ارائه شده برآورد می شود. دریافت اقساط از بیماران برای رعایت حال ایشان، از خدمات برخی از مجموعه های کمپ ترک اعتیاد می ‌باشد. پس بهتر است بیماران نگران هزینه ها نباشند و با این مراکز تماس بگیرند.
معمولا هزینه کمپ ترک اعتیاد اجباری تفاوتی با هزینه تمایلی ندارد. برای برخی از افراد که دارای بیمه درمانی نیستند و نمی توانند هزینه های درمان اعتیاد به مواد مخدر را پرداخت کنند، برخی از کمپ های ترک اعتیاد یک برنامه درمانی اعتیاد کم هزینه در نظر می گیرند. همچنین ممکن است مراکز غیرانتفاعی و توانبخشی برنامه های بازپروری رایگان برای درمان اعتیاد به مواد مخدر بدون هیچ هزینه ای برای مشتریان واجدان شرایط ارائه دهند.

هزینه ترک اعتیاد


هزینه کمپ ترک اعتیاد چگونه محاسبه می شود؟


در مراکز معتبر ترک اعتیاد هزینه کمپ ترک اعتیاد هر دوره را بر اساس تعرفه سازمان بهزیستی تعیین خواهند کرد. هزینه ها براساس خدمات در مرکز ترک اعتیاد از قبیل هزینه تغذیه، هزینه کلاس های مددکاران ترک اعتیاد، کلاس های فرهنگی و آموزشی محاسبه می گردد. قابل ذکر است که تمام هزینه ها بر اساس تعرفه مصوب بهزیستی انجام می گیرید. از آنجایی که در برخی مراکز، هزینه کمپ ترک اعتیاد با توجه به امکانات آن به صورت دولتی می باشد، این مراکز از جمله کمپ های ترک اعتیاد ارزان اما با کیفیت و فول امکانات خواهند بود که این خود دلیلی بر رعایت حال بیماران و خانواده های آنان است. در این مراکز برای بیماران بی بضاعت نیز شرایطی را درنظر گرفته می شود که در صورت احراز آن، جهت پذیرش در کمپ ترک اعتیاد در نظر گرفته می شود.
البته باید توجه داشته باشید متاسفانه برخی از مراکز ترک اعتیاد بدون مجوز، با قیمت پایین سعی در جذب بیماران دارند. اما امکانات و خدمات آنها مناسب نمی باشد و به دلیل نداشتن مجوز، هیچ نظارتی بر آنها نیست و پاسخگو هم نمی ‌باشند. یا با عنواین عجیب هتل 5 ستاره یا کمپ ترک اعتیاد لاکچری، هزینه های سنگینی را به خانواده یا بیمار تحمیل می کنند. اما برای ترک اعتیاد در واقع آنچه بیمار نیاز دارد، یک محیط آرام، یک جمع متخصص و با تجربه و فرصت بازپروری فکری و جسمی است.


هزینه خدمات کمپ ترک اعتیاد


در حال حاضر در کشور ما تمامی هزینه‌ های مربوط به ترک اعتیاد در کمپ های ترک اعتیاد بر اساس قوانین تعرفه و بودجه از سوی سازمان بهزیستی در نظر گرفته می‌ شود. این هزینه با توجه به نوع خدمات ارائه شده از سوی کمپ‌ ها متفاوت خواهد بود. بنابراین کمپ ‌های ترک اعتیاد درجه بندی شده هستند و بیماران می ‌توانند بر اساس انتظاراتی که دارند کمپ مورد نظر خود را انتخاب نمایند. بسیاری از این کمپ ها مجهز بوده و دارای تیمی مجرب از پزشکان، مددکاران، پرستاران و روانشناسان هستند. بنابراین خانواده ها دیگر نگرانی نخواهند داشت. زیرا پس از سپری شدن مراحل بستری و درمان عضو خانواده آنها سالم به آغوش خانواده باز خواهد داشت. مراکز ترک اعتیاد خصوصی و وی آی پی هزینه آنها به مراتب بالاتر است و با کمپ های ترک اعتیاد معمولی هزینه آنها فرق می‌ کند. چون در این مراکز به طور جامع تر و بیشتر به بیماران توجه شده و خدمات لاکچری بیشتری برای آنها در نظر گرفته می شود.

هزینه خدمات کمپ ترک اعتیاد


هزینه کمپ اجباری اعتیاد


در بسیاری از کمپ‌ های ترک اعتیاد که دارای هزینه های بالا هستند، به منظور بهبود حال خانواده بیماران و با در نظر گرفتن فشار اقتصادی که بر آنها تحمیل می‌ شود، هزینه های کمپ ترک اعتیاد در دو قسط دریافت می‌ شود. بنابراین این کمپ ها با خانواده ها همکاری اقتصادی خواهند داشت و این همکاری تا مراحل بعدی درمان ادامه پیدا می‌ کند و برای خانواده‌ها تخفیفات مختلفی در نظر گرفته می‌شود. این گونه همکاری‌ ها باعث تشویق و بهبود بیماران شده و آنها را بیشتر از قبل از نسبت به درمان ترغیب خواهد کرد.


عوامل موثر در هزینه کمپ ترک اعتیاد


در کمپ های ترک اعتیاد هزینه درمان برای افراد مختلف با هم فرق می کند. روی هزینه ترک اعتیاد عوامل مختلفی تاثیر می گذارد. در ادامه می خواهیم شما را با برخی از عوامل مهم در این زمینه بیشتر آشنا کنیم:


نوع کمک‌ های حمایتی که مرکز دریافت می ‌کند


در مراکز خصوصی ترک اعتیاد با در نظر گرفتن اینکه حمایت های مالی از سوی چه افراد و یا ارگانی صورت می گیرد، ممکن است هزینه های کمپ ترک اعتیاد با هم فرق داشته باشد. اکثر مراکز تحت پوشش بهزیستی برای مراجعه کنندگان خدمات رایگان در نظر می ‌گیرند. بنابراین بسیاری از مراکز به وسیله خیرین پشتیبانی می شوند. برخی از مراکز نیز وجود دارند که تمامی هزینه کمپ ترک اعتیاد در آنها فقط از خود مراجعه کننده دریافت می شود.


روش ترک اعتیاد


نوع اعتیاد در افراد با هم فرق می ‌کند و روش ‌های مختلفی برای درمان هر نوع از اعتیاد وجود دارد. تیم پزشکی هر روشی که برای درمان اعتیاد افراد در نظر بگیرد، نیرو و پتانسیل خاص خود را نیاز دارد. بنابراین نوع روش درمانی در برخی مواقع روی هزینه درمان ترک اعتیاد تاثیر می‌ گذارد و ممکن است هزینه درمان اعتیاد با در نظر گرفتن نوع روش انتخابی کم یا زیاد شود. انتخاب نوع روش درمانی مناسب توسط افراد متخصص صورت می گیرد. این افراد برای مددجویان بهترین روش را در نظر می گیرند.‌


نوع مرکز ترک اعتیاد


با در نظر گرفتن نوع مرکز ترک اعتیاد هزینه های مختلف از مددجویان برای ترک اعتیاد دریافت می شود. مراکز خصوصی، مراکز دولتی و مراکز اختیاری و اجباری از انواع مراکز ترک اعتیاد به شمار می آید. هر کدام از این مراکز خود نیز به انواع مختلف دیگری تقسیم بندی می شوند. تعرفه هزینه ترک اعتیاد در هر کدام از انواع کمپ ترک اعتیاد متفاوت خواهد بود. زیرا خدمات و کارهایی که در این مراکز ارائه می‌ شود دارای جزئیات متفاوتی است.‌


نوع اعتیاد فرد


با در نظر گرفتن اینکه فرد مراجعه کننده به چه موادی اعتیاد دارد، هزینه کمپ ترک اعتیاد نیز متفاوت خواهد بود. برای مواد مختلف سنتی و صنعتی هزینه کمپ ترک اعتیاد با هم فرق می کند. زیرا خدمات ارائه شده برای این افراد با هم متفاوت خواهد بود. از سوی دیگر این عامل روی تعداد جلسات مشاوره، طول دوره درمان اعتیاد و تعداد مراجعات پزشک مرکز نیز تاثیر می گذارد. در مراکز معتبر ترک اعتیاد خدماتی که به فرد ارائه می شود با در نظر گرفتن نوع نیاز او و اعتیادش مشخص خواهد شد.


نوع داروی مصرفی


در صورتی که فرد مددجو در طول دوره درمان ترک اعتیاد نیاز به دارو داشته باشد، هزینه دارو نیز به هزینه های ترک اعتیاد اضافه می شود. با در نظر گرفتن نوع روش انتخابی برای ترک اعتیاد، داروی مصرفی افراد با هم فرق می کند. نوع دارو و میزان مصرف دارو از عوامل تاثیر گذار روی هزینه تمام شده برای ترک اعتیاد می خواهد بود. در برخی از مراکز با در نظر گرفتن نیازی که فرد مددجو به دارو دارد، از ارائه دارو خودداری می‌کنند و این موضوع باعث می شود تا هزینه کمپ ترک اعتیاد در این مراکز پایین باشد و این موضوع ممکن است زمینه آسیب فرد بستری را ایجاد کند.


مدت زمان دوره درمان


ترک اعتیاد معمولاً دوره یک ماهه دارد. در مراکز مختلف ممکن است این دوره چند روز کمتر یا چند روز بیشتر طول بکشد. با در نظر گرفتن نوع اعتیادی که افراد دارند و متفاوت بودن نوع اعتیاد آنها طول دوره درمان نیز برای آنها متفاوت خواهد بود. هر نوع اعتیادی دارای سطح های مختلفی می باشد. یعنی ممکن است دو فرد به شیشه اعتیاد داشته باشند، ولی سطح اعتیاد آنها با هم فرق داشته باشد. تمامی این عوامل با در نظر گرفتن تاثیر زمان مناسب برای دوره درمان روی هزینه کمپ ترک اعتیاد موثر خواهد بود.


هزینه خدمات رفاهی


هزینه خدمات رفاهی بستگی به نوع مرکز دارد. خدمات رفاهی در مراکز مختلف کمپ ترک اعتیاد با هم فرق می‌ کند. برخی از این مراکز از نظر خدمات رفاهی در سطح بالاتری قرار دارند و برای ارائه این خدمات هزینه ترک اعتیاد خود را افزایش خواهند داد.‌

هزینه خدمات رفاهی


چاپ   ایمیل

1000 کاراکتر باقیمانده است


درباره ما

موسسه اغاز زندگي دوباره  داراي ١٥سال سابقه درزمينه سم زدايي توانمندسازي و آموزش بيماران اعتياد ميباشد
اين موسسه باتوجه به پيشرفت ها وموفقيت هايي كه درزمينه آموزش ومانايي درمان داشته گام مهمي درزمينه ترك بيماران اعتياد برداشته است و اين افتخار را دارد كه روانشناسان مددكاران وتيم درمان مجرب بهره ميبرد.

خدمات مشتریان

ورداورد انتهای خیابان امام حسین کوچه عادلی جنوبی سومین درب سمت چپ پلاک ٧

آدرس

درباره ما

موسسه اغاز زندگي دوباره  داراي ١٥سال سابقه درزمينه سم زدايي توانمندسازي و آموزش بيماران اعتياد ميباشد
اين موسسه باتوجه به پيشرفت ها وموفقيت هايي كه درزمينه آموزش ومانايي درمان داشته گام مهمي درزمينه ترك بيماران اعتياد برداشته است و اين افتخار را دارد كه روانشناسان مددكاران وتيم درمان مجرب بهره ميبرد.

خدمات مشتریان

ورداورد انتهای خیابان امام حسین کوچه عادلی جنوبی سومین درب سمت چپ پلاک ٧

دسترسی آسان

آدرس