مقالات

هزینه مشاوره ترک اعتیاد

هزینه مشاوره ترک اعتیاد

هزینه مشاوره ترک اعتیاد ، برای افراد معتاد و خانواده ی آنها اهمیت زیادی دارد. گاهی اوقات بالا بودن این هزینه باعث می شود تا معتادان به دنبال مشاوره نروند. باید توجه داشت که مشاوره ترک اعتیاد جزء اقدامات ضروری برای ترک مواد مخدر محسوب می شود. اگر به مزایای مشاوره ترک اعتیاد دقت کنید،

متوجه می شوید که هزینه مشاوره ترک اعتیاد زیاد نیست. البته این هزینه در کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد متفاوت می باشد.


مشاوره ترک اعتیاد چیست؟


مشاوره ترک اعتیاد، یکی از انواع خدمات سلامت روان می باشد که به افراد معتاد کمک می کند تا بهترین روش را برای ترک انتخاب کنند. فرد معتاد در جلسات مشاوره، اطلاعات مفیدی درباره ی توانایی های خود و سختی های مسیر درمان به دست می آورد. علاوه بر این، با عوامل زمینه ساز اعتیاد و انواع روش های ترک اعتیاد آشنا می شود. عوامل درونی و بیرونی مانند افسردگی، خشم زیاد، کاهش اعتماد به نفس، فقر، دوستان معتاد و ... باعث اعتیاد فرد می شوند.


عوامل موثر بر هزینه مشاوره ترک اعتیاد


به طور کلی قیمت مشاوره ترک اعتیاد ثابت نیست و فاکتورهای مختلفی مانند نوع و شهرت کلینیک درمانی و محل آن، مشاور، نوع مشاوره و تعداد جلسات بر روی آن تاثیر می گذارند. یکی از عوامل موثر بر قیمت مشاوره ترک اعتیاد، نوع کلینیک و شهرت آن است. طبیعتا، این هزینه در کلینیک های درمانی معروف که در مناطق بالای شهر قرار دارند، بیشتر از مناطق دیگر می باشد. علاوه بر این، هزینه ارائه ی خدمات در مراکز تهران بالاتر از مراکزی است که در شهرستان ها قرار دارند. مورد دیگری که بر هزینه مشاوره ترک اعتیاد موثر است، مشاور می باشد. میزان دانش، تجربه و تخصص مشاوران و روانشناسان بر روی هزینه مشاوره تاثیر می گذارند. برخی از مشاوران، جلسات خود را به صورت خصوصی در مطب خود برگزار می کنند. به همین علت هزینه بیشتری از مراجع دریافت می کنند. فاکتور مهم دیگر، نوع مشاوره است. جلسات مشاوره به صورت حضوری و یا تلفنی یا آنلاین برگزار می شوند. هزینه ی مشاوره ترک اعتیاد به صورت حضوری بیشتر است. تعداد جلسات مشاوره ترک اعتیاد برای همه افراد یکسان نیست. هر چقدر تعداد جلسات بیشتر شود، هزینه ی آن هم افزایش می یابد.

هزینه مشاوره ترک اعتیاد


معمولا قیمت مشاوره ترک اعتیاد توسط صنف مشاوران تعیین می گردد. البته این قیمت در همه ی مراکز ثابت نیست و به فاکتورهایی که قبلا گفتیم بستگی دارد. اغلب مشاوران، قیمت مشاوره ترک اعتیاد را در حدود مبلغی که توسط این صنف تعیین شده در نظر می گیرند.

هزینه مشاوره ترک اعتیاد


هزینه کمپ ترک اعتیاد چقدر است؟


هزینه کمپ ترک اعتیاد توسط سازمان بهزیستی تعیین می شود. البته این مبلغ در همه کمپ ها یکسان نیست و به نوع خدمات و امکانات ارائه شده به بیماران بستگی دارد. بر همین اساس کمپ های ترک اعتیاد به کمپ های دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. در تمام این کمپ ها خدمات درمانی و مشاوره به مددجویان ارائه می شوند. اما از نظر سطح امکانات و کیفیت خدمات متفاوت می باشند. این امر بر روی هزینه کمپ ترک اعتیاد تاثیر می گذارد.


هزینه کمپ ترک اعتیاد دولتی


کمپ ترک اعتیاد دولتی مکان مناسبی برای مددجویانی است که نمی توانند هزینه زیادی را برای ترک اعتیاد خود پرداخت کنند. کسانی که به دنبال کمپ ترک اعتیاد با قیمت مناسب هستند می توانند به کمپ های ترک اعتیاد دولتی مراجعه کنند. هزینه کمپ ترک اعتیاد دولتی شامل هزینه خورد و خوراک، دارو، هزینه های پزشکی و ... می شود.


هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی


کمپ ترک اعتیاد خصوصی از نظر سطح خدمات و امکانات بهتر از کمپ های معمولی است. به همین علت هزینه ترک اعتیاد در این کمپ ها بیشتر از کمپ های ترک اعتیاد دولتی می باشد. در کمپ ترک اعتیاد خصوصی، افراد از امکاناتی مانند اتاق خصوصی، سالن بدنسازی، مشاوره تغذیه و ... بهره می برند.


عوامل موثر بر هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی


هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی تحت تاثیر عوامل مختلفی تعیین می شود. از جمله این عوامل می توان به محل کمپ، امکانات، نوع تغذیه، روش های درمان و طول دوره درمان اشاره کرد. هزینه ترک مواد در کمپ های خصوصی تهران بیشتر از سایر شهرها می باشد. قرارگیری کمپ در مناطق خلوت، خوش آب و هوا و با دسترسی آسان موجب افزایش قیمت می شود. یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی، نوع امکاناتی است که به مددجویان ارائه می شوند. معمولا در این مراکز امکانات رفاهی مختلفی مانند استخر شنا، ماساژ درمانی، اتاق بازی بیلیارد، سالن بدنسازی و اتاق خصوصی وجود دارند. این امر باعث می شود تا فرد بتواند دوره درمان را به راحتی سپری کند.
در مراکز ترک اعتیاد خصوصی به تغذیه بیماران اهمیت داده می شود. این مراکز برای رفع نیازهای تغذیه ای بیماران از مواد غذایی تازه و مفید استفاده می کنند. روش های درمانی برای تمام افراد یکسان نیستند و شامل مراحل سم زدایی، روان درمانی، درمان با استفاده از دارو و ... می شوند. بنابراین در مواردی که نیاز به مصرف دارو باشد، هزینه آن باید پرداخت شود. کمپ ترک اعتیاد خصوصی شرایطی را فراهم می کند تا بیماران در هر ساعتی از شبانه روز بتوانند به پزشک، روانشناس و مددیار دسترسی داشته باشند. یکی دیگر از مواردی که بر روی هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی تاثیر می گذارد، طول دوره ی درمان است. این مدت به نوع مواد مصرفی، شدت اعتیاد فرد و شرایط جسمی فرد بستگی دارد. معمولا بین 3-1 ماه متفاوت می باشد. هر چقدر این زمان بیشتر شود، هزینه ترک اعتیاد هم افزایش پیدا می کند. همواره باید توجه داشت هزینه ترک اعتیاد در مقابل هزینه های درمان نشدن فرد معتاد اصلا زیاد نیست. عدم درمان یک فرد معتاد می تواند هزینه های زیادی از نظر بهداشتی، از دست رفتن بهره وری، هزینه های اجتماعی و ... را به فرد، خانواده و جامعه تحمیل کند. در این بین نباید از صدمات احتمالی که به خود و خانواده و اجتماع وارد می کند غافل شد.


هزینه کمپ ترک اعتیاد لاکچری


علاوه بر کمپ های دولتی و خصوصی، نوع دیگری از کمپ ها هم وجود دارند که با نام کمپ های ترک اعتیاد لاکچری یا vip شناخته می شوند. هزینه این کمپ ها بیشتر از کمپ های ترک اعتیاد خصوصی است. چرا که بهترین خدمات رفاهی و درمانی را به مراجعین خود ارائه می دهند. از جمله این امکانات می توان به اتاق های تک نفره و شیک، سالن بازی و ورزش، برگزاری کلاس های آموزشی و جلسات مشاوره و ... اشاره کرد. کیفیت این خدمات در سطح بالایی قرار دارد.


سخن پایانی


فرد معتاد از نظر جسمی و روحی و روانی آسیب می بیند. بنابراین لازم است تا در کنار خدمات درمانی، تحت مشاوره هم قرار بگیرد. مشاوره ترک اعتیاد به فرد کمک می کند تا انگیزه ی لازم برای ترک اعتیاد را به دست آورد و با یک اراده ی قوی مراحل ترک اعتیاد را پشت سر بگذارد. هدف از برگزاری جلسات مشاوره ترک اعتیاد این است که علاوه بر شناسایی علت اعتیاد، اطلاعات و آموزش های زیادی را به فرد و خانواده ی او ارائه دهد. هزینه مشاوره ترک اعتیاد یک مبلغ ثابت نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد.


چاپ   ایمیل

1000 کاراکتر باقیمانده است


درباره ما

موسسه اغاز زندگي دوباره  داراي ١٥سال سابقه درزمينه سم زدايي توانمندسازي و آموزش بيماران اعتياد ميباشد
اين موسسه باتوجه به پيشرفت ها وموفقيت هايي كه درزمينه آموزش ومانايي درمان داشته گام مهمي درزمينه ترك بيماران اعتياد برداشته است و اين افتخار را دارد كه روانشناسان مددكاران وتيم درمان مجرب بهره ميبرد.

خدمات مشتریان

ورداورد انتهای خیابان امام حسین کوچه عادلی جنوبی سومین درب سمت چپ پلاک ٧

آدرس

درباره ما

موسسه اغاز زندگي دوباره  داراي ١٥سال سابقه درزمينه سم زدايي توانمندسازي و آموزش بيماران اعتياد ميباشد
اين موسسه باتوجه به پيشرفت ها وموفقيت هايي كه درزمينه آموزش ومانايي درمان داشته گام مهمي درزمينه ترك بيماران اعتياد برداشته است و اين افتخار را دارد كه روانشناسان مددكاران وتيم درمان مجرب بهره ميبرد.

خدمات مشتریان

ورداورد انتهای خیابان امام حسین کوچه عادلی جنوبی سومین درب سمت چپ پلاک ٧

دسترسی آسان

آدرس