مقالات

کمپ ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد یک مکان آرام است که معتادین می توانند دوره درمان خود را در آنجا سپری کنند. خانواده های زیادی هستند که با مشکل اعتیاد دست و پنجه نرم می کنند. اعتیاد به عنوان یک عامل خانمان سوز می تواند پایه های خانواده را سست کرده و سلامت جامعه را به خطر بیندازد. برای جلوگیری از این مسئله، مراکزی در زمینه ترک اعتیاد فعالیت می کنند.

کمپ ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد محلی است که دارای مجوز فعالیت از سازمان بهزیستی می باشد و برای درمان و ترک اعتیاد افراد معتاد تلاش می کند. مراحل درمان در کمپ ترک اعتیاد تحت نظر متخصصان پزشکی و روانشناختی انجام می شوند. هدف آنها درمان جسم و روان آسیب دیده فرد معتاد می باشد. در کمپ های ترک اعتیاد از روش های مختلفی برای ترک استفاده می کنند. از جمله این روش ها می توان به روش یابویی، ترک سنتی، ترک با استفاده از متادون و روش سم زدایی اشاره کرد. در این مراکز می توان اعتیاد به مواد مخدر، مواد محرک و مواد توهم زا و ... را ترک کرد. معتاد به عنوان یک بیمار در کمپ ترک اعتیاد پذیرش می شود و تا زمان تکمیل دوره بهبودی در این مکان ساکن می شود.

کمپ ترک اعتیاد


اهداف کمپ ترک اعتیاد


کمپ های ترک اعتیاد اهداف مختلفی را دنبال می کنند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد.
1- مهم ترین هدف کمپ ترک اعتیاد فراهم کردن محیطی مناسب و سرشار از آرامش است که برای بازتوانی و درمان بیمار احترام قائل است. در این فضا، هرگز فرد مصرف کننده را تحقیر نکرده و به او به چشم یک بیمار نگاه می کنند.
2- یکی دیگر از اهداف کمپ ترک اعتیاد این است که فرد مصرف کننده در محیطی به دور از مواد اعتیاد آور قرار بگیرد و امکان دسترسی وی به هیچ گونه مواد مخدر وجود نداشته باشد.
3- سومین هدف کمپ ترک اعتیاد این است که بتواند یک محیط موقتی برای زندگی شخصی بیمار فراهم نماید. محیطی که امکان حضور دوستان، خانواده و آشنایان فرد در آن وجود داشته باشد. این عامل نقش مهمی در تقویت روحیه بیمار دارد.
4- در کمپ ترک اعتیاد، آموزش هایی در زمینه مهارت های ارتباطی و بیان مشکلات، احساسات و عواطف ارائه می شود. بیمار در این محیط با کسانی آشنا می شود که شرایط وی را تجربه کرده اند و پس از ترک به زندگی عادی خود بازگشته اند. این افراد با بیان تجربیات خود به بیمار کمک می کنند تا فرایند ترک اعتیاد را با امید بیشتری به آینده سپری کند.


انواع کمپ های ترک اعتیاد از نظر امکانات


هر روز شاهد افزایش آمار اعتیاد در جامعه هستیم. این معضل فقط در یک قشر خاص جامعه دیده نمی شود. تصور برخی از افراد این است که معتادین، افرادی بی خانمان و فقیر هستند که فشارهای زندگی آنها را به این سمت سوق داده است. در حالی که باید گفت این یک تصور اشتباه است. امروزه بسیاری از معتادین از قشر مرفه جامعه هستند. کسانی که با وجود داشتن رفاه کامل قدم در این راه گذاشته اند. بسیاری از این افراد از نظر مالی مشکلی ندارند و به راحتی می توانند مواد مخدر موردنیاز خود را خریداری نمایند. معمولا این افراد به سمت مصرف مواد صنعتی و جدید کشیده می شوند و به این ترتیب سلامتی خود را به خطر می اندازند. آنها دیر متوجه اشتباه خود می شوند و به راحتی نمی توانند این اعتیاد خود را ترک کنند. ترس آنها از ترک اعتیاد موجب می شود تا تمایل چندانی برای ترک نداشته باشند. امروزه برخی از مراکز ترک اعتیاد با فراهم آوردن شرایط رفاهی و امکانات ویژه توانسته اند محیطی برای ترک راحت تر مواد ایجاد نمایند. از جمله این مراکز می توان به کمپ های ترک اعتیاد خصوصی، لاکچری و vip اشاره کرد. البته باید توجه داشت که فرایند ترک اعتیاد در کمپ های دولتی، خصوصی، لاکچری و vip دارای اهداف یکسانی می باشد. تمامی این کمپ ها تلاش می کنند تا بیماران، سریعتر اعتیاد خود را ترک کرده و به شرایط عادی زندگی بازگردند. در صورت رعایت کلیه اصول و استانداردها، حضور در هر یک از این کمپ ها منجر به ترک اعتیاد فرد می شود. تفاوت این کمپ ها در میزان امکانات و شرایط رفاهی آنها است.


کمپ ترک اعتیاد خصوصی


کمپ های خصوصی که دارای مجوز از سازمان بهزیستی هستند، برنامه های درمانی متنوعی را برای بهبود اختلالات سلامت جسم و روان و اعتیاد افراد ارائه می دهند. در این مراکز، به فرد بیمار کمک می شود تا بتواند با سپری کردن دوران بهبودی، سریعتر به آغوش گرم خانواده بازگردد. امکانات موجود در کمپ ترک اعتیاد خصوصی شرایطی را فراهم می کنند تا بیماران با سختی کمتری مسیر درمان را طی کنند. در این کمپ ها، مشکل فعلی بیمار، مسائل اساسی و تجربیات گذشته وی، روابط، خانواده و مسائل مربوط به اعتیاد وی مورد بررسی قرار می گیرند. روانشناسان و کادر درمانی این کمپ ها بر اساس یک برنامه منظم به درمان بیماران و پیگیری روند بهبودی آنها می پردازند. یکی از اهداف کمپ ترک اعتیاد خصوصی، از بین بردن استرس بیماران و آموزش روش مقابله با آن است.

کمپ ترک اعتیاد خصوصی


امکانات کمپ ترک اعتیاد خصوصی


در کمپ های ترک اعتیاد خصوصی امکانات مختلفی مانند فضای سبز، اتاق vip، استخر، سالن های تفریحی و ورزشی و استراحتگاه مجهز وجود دارند. همچنین جلساتی برای آموزش روش های پیشگیری، ترک و نحوه رفتار با بیمار ارائه می دهند. در این کمپ ها از کادر درمان حرفه ای که شامل پزشک، روان پزشک، مشاور و روانشناس می شوند، بهره می برند. از دیگر ویژگی های کمپ ترک اعتیاد خصوصی می توان به تغذیه مناسب افراد و فراهم کردن شرایطی برای دیدار با اعضای خانواده و دوستان اشاره کرد. البته در برخی از کمپ های خصوصی امکان دیدار با خانواده وجود ندارد. خدمات این کمپ ها شامل خدمات بخش درمان اعتیاد، روانپزشکی، روانشناسی، علوم اعصاب، کارگاه های آموزشی، سم زدایی سریع و پیگیری وضعیت بیماران بعد از درمان می شوند.


کمپ ترک اعتیاد vip


کمپ های ترک اعتیاد vip از نظر امکانات، خدمات و هزینه با سایر کمپ ها متفاوت هستند. در این کمپ ها خدمات تغذیه ای و تفریحی کم نظیری وجود دارند. علاوه بر این فرد می تواند فعالیت های ورزشی منظمی را در سالن های ورزشی مجهز آن دنبال کند. برای راحتی افراد، اتاق های جداگانه و شخصی در نظر می گیرند و اعضای خانواده و دوستان هم می توانند در طول دوره درمان، بیمار را همراهی کنند. وجود امکانات رفاهی مانند کافی شاپ، بازی های رایانه ای، استخر شنا، جکوزی، سونا و ... شرایطی را ایجاد می کند تا بیمار با خیالی آسوده و به دور از هر گونه استرس و فشار، روند درمان خود را پیگیری نماید. در کنار امکانات تفریحی، کادر درمانی و امکانات پزشکی قرار دارند که بر اساس یک برنامه منظم وضعیت بیمار را بررسی می کنند و تمام جنبه های سلامت جسمی و روانی مددجو را مورد ارزیابی قرار می دهند. امکانات موجود در کمپ های ترک اعتیاد vip در مراکز مختلف با هم متفاوت می باشند.


- ارزیابی بیماران در کمپ ترک اعتیاد vip


در کمپ ترک اعتیاد vip وضعیت هر بیمار به صورت جداگانه مورد ارزیابی قرار می گیرد. به این ترتیب، سطح و نوع اعتیاد افراد مشخص می شوند. با توجه به این شرایط، روش درمانی مشخصی را برای هر بیمار در نظر می گیرند. ضمن اینکه متوجه احساسات بیمار هستند و متناسب با روحیه وی رفتار می کنند.


- محل بستری بیمار در کمپ ترک اعتیاد vip


بعضی از کمپ های خصوصی دارای بخش های vip هستند و بیماران در صورت تمایل می توانند از خدمات این بخش ها استفاده نمایند. در حالی که برخی از کمپ ها هم منحصرا به صورت vip فعالیت می کنند. افراد در این کمپ ها اتاق های جداگانه دارند. برخی از افراد ترجیح می دهند کلیه مراحل ترک خود را بدون مزاحمت دیگران در یک فضای شخصی بگذرانند. این افراد می توانند با استفاده از خدمات vip از یک اتاق با امکانات هتلی بهره مند شوند.

کمپ ترک اعتیاد vip


- کادر درمانی کمپ ترک اعتیاد vip


در کمپ های ترک اعتیاد وی آی پی از یک کادر درمان قدرتمند استفاده می شود. در این کادر تعدادی پزشک، روانشناس، روانپزشک و روان پرستار حضور دارند که هر یک از این افراد تخصص و مهارت کافی را در زمینه درمان مصرف کنندگان دارد. آنها در ساعت های مختلفی از شبانه روز در کمپ حاضر می شوند. به طوری که امکان دسترسی به کادر درمان در هر ساعت از شبانه روز برای افراد وجود دارد. یکی دیگر از خدمات موجود در کمپ های vip امکان استفاده از روان پرستاران شخصی می باشد. امکانات پزشکی و درمانی موجود در کمپ ترک اعتیاد vip باعث می شود تا بیماران هیچ گونه مشکلی از این نظر نداشته باشند.


- حضور اعضای خانواده و دوستان بیمار در کمپ ترک اعتیاد vip


یکی از خدمات مهم کمپ ترک اعتیاد وی آی پی، امکان همراهی خانواده و دوستان با فرد بیمار می باشد. این امر از این نظر اهمیت دارد که می تواند انگیزه بیمار را برای پیمودن مسیر درمان افزایش دهد و او را به زندگی آینده امیدوار نماید. البته باید توجه داشت که این خدمت در برخی از کمپ های وی آی پی ارائه می شود. قبل از بستری کردن بیمار خود، اطلاعات کافی را در این زمینه به دست آورید. در کمپ هایی که این امکان وجود دارد، والدین می توانند در کنار فرزند معتاد کم سن و سال خود حضور داشته باشند. همچنین امکان حضور زوجین در کنار یکدیگر وجود دارد. حضور اعضای خانواده و دوستان بیمار در برخی از ساعات روز باعث می شود تا زمان فراغت فرد به صورت صحیح پر شود. به این ترتیب خانواده ها هم می توانند بر روند درمان بیمار خود نظارت داشته باشند. ضمن اینکه اطلاعات بیشتری در مورد اعتیاد و روش های برخورد با فرد بیمار به دست می آورند. زمانی که فرد، اعتیاد خود را ترک می کند می تواند به آغوش خانواده بازگردد. به این ترتیب رابطه هایی که بر اثر اعتیاد آسیب دیده اند، بهبود می یابند.

کمپ ترک اعتیاد


- طول دوره درمان و بهبودی در کمپ ترک اعتیاد vip


مدت زمان درمان برای افراد متفاوت است و به نوع مواد و سطح درگیری فرد با آن بستگی دارد. معمولا این دوره در کمپ ترک اعتیاد vip یک ماه طول می کشد. با این حال، وضعیت جسمی و روحی بیمار در مدت زمان درمان موثر است. زمانی که دوره درمان فرد تمام می شود، شرایط کلی بیمار مورد ارزیابی قرار می گیرد. در صورتی که فرایند درمان با موفقیت سپری شده باشد، بیمار مرخص می شود. اما در مواردی که پزشک تشخیص دهد که بیمار نیاز به درمان بیشتری دارد، مدت بستری کمی طولانی تر می شود. در چنین شرایطی، بیمار و خانواده وی در جریان قرار می گیرند و در صورت رضایت آنها، روند درمان ادامه پیدا می کند.


- روش‌های درمانی در کمپ ترک اعتیاد vip


در کمپ های ترک اعتیاد vip از یک تیم درمانی متخصص و حرفه ای استفاده می شود. این افراد زمان کافی برای هر بیمار صرف می کنند و به بررسی وضعیت او می پردازند. برای دستیابی به بهترین نتیجه، از روش های جدید و آزمایشات دقیق بهره می برند. کادر درمان تلاش می کند تا با توجه به وضعیت هر بیمار، از یک روش مناسب استفاده نماید. به این ترتیب، ممکن است روش درمان برای هر فرد متفاوت باشد. نکاتی که پزشکان به آن توجه می کنند شامل نوع و میزان اعتیاد و سطح آن می شوند. آنها همچنین به بررسی اثرات اعتیاد بر سلامت جسم و روان مددجو می پردازند. در نهایت، بهترین روش را برای درمان وی انتخاب می کنند. روشی که برای مددجو راحت باشد و کادر درمان را هم به هدف خود برساند. استفاده از بهترین روش درمان باعث می شود تا بیمار بتواند بدون کمترین عوارض، سلامتی خود را به دست آورد.

روش های درمانی در کمپ ترک اعتیاد vip


هزینه کمپ ترک اعتیاد vip


امکانات رفاهی و درمانی موجود در کمپ های ترک اعتیاد vip باعث شده تا هزینه استفاده از خدمات آن هم بیشتر از کمپ های دیگر باشد. افراد زیادی علاقمند هستند تا فرایند ترک اعتیاد خود را در کمپ های وی آی پی سپری کنند اما هزینه های این کمپ ها مانع از این کار می شود. در حال حاضر برخی از کمپ های ترک اعتیاد وی آی پی شرایطی را فراهم کرده اند که افراد بتوانند به صورت قسطی از امکانات این مجموعه ها بهره مند شوند.


کمپ ترک اعتیاد لاکچری


در این مرکز، خدماتی به افراد بیمار ارائه می شود تا بتوانند اعتیاد خود را ترک کنند. برای رسیدن به این هدف، شرایط رفاهی و درمانی مخصوصی را فراهم نموده است.


مشخصات کمپ های ترک اعتیاد لاکچری


این کمپ ها دارای مجوز فعالیت از سازمان بهزیستی می باشند. برای ترک بیماران از روش های اجباری مانند تنبیه بدنی استفاده نمی کنند. داری یک تیم درمانی و متخصص هستند و یک محیط مناسب را همراه با امکانات رفاهی و تفریحی فراهم نموده اند. در این مرکز، هیچ گونه رفتار ناخوشایندی با بیماران صورت نمی گیرد. کمپ ترک اعتیاد لاکچری برای دستیابی به بهترین نتایج از متدهای روز دنیا استفاده می کند. در این کمپ ها برای هر فردی یک اتاق مجزا در نظر گرفته می شود. شرایط موجود در این کمپ ها هر گونه استرس و اضطراب را از افراد دور می کند. مشاوران این مرکز، تنش های مربوط به نحوه ترک اعتیاد و آثار اجتماعی آن را از بین می برند. علاوه بر این، اطلاعاتی در این زمینه در اختیار مددجو و خانواده وی قرار می دهند.


مراحل درمان اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد لاکچری


روند درمان اعتیاد شامل چندین مرحله می شود که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.
مرحله اول : معاینات پزشکی
بعد از اینکه بیمار در کمپ ترک اعتیاد لاکچری پذیرش شد، توسط متخصصین و پزشکان معاینه می شود. برای بررسی وضعیت سلامتی فرد، وی تحت آزمایش های خون، تست قند، تست ریه، آزمون سلامت عملکرد قلب و ... قرار می گیرد. در این مرحله، وضعیت سلامتی بیمار به طور کامل ارزیابی می شود.
مرحله دوم : قرنطینه و سم زدایی
مرحله بعدی، مرحله سم زدایی و قرنطینه است. در این مرحله، فرد بیمار را در یک محیط آرام و به دور از استرس همراه با تجهیزات قرنطینه می کنند. بیمار در این وضعیت، اجازه مصرف هیچ گونه ماده مخدری را ندارد. پزشکان برای کاهش شدت تشنج و درد بیمار داروهایی تجویز می کنند. در این مرحله، حجم زیادی از مواد مخدر مصرف شده از بدن بیمار خارج می شود.
مرحله سوم : مشاوره و درمان روانشناختی
در این مرحله از ترک اعتیاد در کمپ لاکچری، از خدمات مشاوره و روانشناختی استفاده می کنند. این خدمات با هدف بهبود شرایط روحی و روانی بیمار انجام می شوند. طول این دوره 2-3 هفته است و بیمار تحت نظر روان پزشکان می باشد.
مرحله چهارم : مشاوره خانواده
اعضای خانواده و حمایت های آنها می توانند نقش مهمی در فرایند ترک اعتیاد داشته باشند. مشاوران و مددکاران به اعضای خانواده آموزش هایی می دهند تا بتوانند با بیمار خود به درستی رفتار کنند. خانواده می تواند فرد را از نظر روحی و شخصیتی آماده کند تا بعد از بهبودی، دیگر به سمت مصرف مجدد مواد سوق پیدا نکند.
مرحله پنجم : پیگیری بعد از ترخیص بیمار
زمانی که مراحل درمانی بیمار به پایان می رسند و پزشکان اجازه ترخیص وی را صادر می کنند، از وی خواسته می شود تا در جلسات روان درمانی و روان پزشکی شرکت نماید. به این ترتیب برای مدتی بعد از بهبودی و ترخیص با مددکاران کمپ در ارتباط می باشد.


مزایای کمپ ترک اعتیاد لاکچری


کمپ ترک اعتیاد لاکچری شرایطی را ایجاد می کند تا فرد بتواند با حضور در یک محیط مناسب و به دور از جامعه ، اعتیاد خود را ترک کند. برای ترک هروئین و ماریجوانا لازم است تا بیمار در یک فضای آرام و به دور از استرس حضور پیدا کند. روش درمان گروهی برای کمک به این افراد بالاترین ارزش درمانی را دارد. مزیت دیگر کمپ های لاکچری، حضور افراد در محیطی پاک و به دور از هر گونه ماده مخدر است. ضمن اینکه آموزش هایی در زمینه مهارت های ارتباطی، بیان مشکلات و احساسات هم به بیمار داده می شود. جلساتی برای بیماران در نظر گرفته می شود تا با افرادی با شرایط مشابه خود آشنا شوند. افرادی که توانسته اند مسیر درمان را با موفقیت سپری کنند و یک جایگاه مناسب اجتماعی پیدا کنند. آشنایی با این افراد، میزان امیدواری را در بیماران افزایش می دهد.


خدمات کمپ ترک اعتیاد لاکچری


کمپ ترک اعتیاد لاکچری خدمات متنوعی مانند جلسات روان درمانی و مشاوره فردی، ترک اعتیاد، آموزش مهارت های زندگی، مشاوره های خانواده، خدمات سم زدایی و ... را به بیماران عزیز ارائه می دهد. امکانات تفریحی و رفاهی این مرکز باعث می شوند تا مددجویان بتوانند راحت تر مسیر درمان را طی کنند.

کمپ ترک اعتیاد


امکانات کمپ ترک اعتیاد لاکچری


در این مرکز امکاناتی مانند پلی استیشن، میز بیلیارد، فوتبال دستی، سونا، جکوزی، سالن بدنسازی، فضای سبز، استخر و ... وجود دارند.


سوالات متداول


1- درمان اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد لاکچری در چند مرحله انجام می شود؟
مراحل درمان در این کمپ های لاکچری شامل 5 مرحله ی معاینات پزشکی، قرنطینه و سم زدایی، مشاوره و روانشناختی، مشاوره خانواده و پیگیری بعد از ترخیص می شوند.
2- کمپ ترک اعتیاد vip چه امکاناتی به مراجعین خود ارائه می دهد؟
در این مرکز، امکانات رفاهی و تفریحی مانند اتاق های مجزا، بازی های رایانه ای، استخر، سونا، جکوزی، سالن های ورزشی و ... در اختیار مددجویان قرار می گیرند. علاوه بر این، بیماران از خدمات درمانی، خدمات سم زدایی، جلسات مشاوره و ... بهره مند می شوند.
3- هزینه بستری شدن در کمپ های ترک اعتیاد vip چقدر است؟
امکانات رفاهی و درمانی موجود در کمپ های ترک اعتیاد vip باعث شده تا هزینه استفاده از خدمات آن هم بیشتر از کمپ های دیگر باشد. افراد زیادی علاقمند هستند تا فرایند ترک اعتیاد خود را در کمپ های وی آی پی سپری کنند. اما هزینه های این کمپ ها مانع از این کار می شود. در حال حاضر برخی از کمپ های ترک اعتیاد وی آی پی شرایطی را فراهم کرده اند که افراد بتوانند به صورت قسطی از امکانات این مجموعه ها بهره مند شوند.


چاپ   ایمیل

1000 کاراکتر باقیمانده است


درباره ما

موسسه اغاز زندگي دوباره  داراي ١٥سال سابقه درزمينه سم زدايي توانمندسازي و آموزش بيماران اعتياد ميباشد
اين موسسه باتوجه به پيشرفت ها وموفقيت هايي كه درزمينه آموزش ومانايي درمان داشته گام مهمي درزمينه ترك بيماران اعتياد برداشته است و اين افتخار را دارد كه روانشناسان مددكاران وتيم درمان مجرب بهره ميبرد.

خدمات مشتریان

ورداورد انتهای خیابان امام حسین کوچه عادلی جنوبی سومین درب سمت چپ پلاک ٧

آدرس

درباره ما

موسسه اغاز زندگي دوباره  داراي ١٥سال سابقه درزمينه سم زدايي توانمندسازي و آموزش بيماران اعتياد ميباشد
اين موسسه باتوجه به پيشرفت ها وموفقيت هايي كه درزمينه آموزش ومانايي درمان داشته گام مهمي درزمينه ترك بيماران اعتياد برداشته است و اين افتخار را دارد كه روانشناسان مددكاران وتيم درمان مجرب بهره ميبرد.

خدمات مشتریان

ورداورد انتهای خیابان امام حسین کوچه عادلی جنوبی سومین درب سمت چپ پلاک ٧

دسترسی آسان

آدرس