مقالات

کمپ ترک اعتیاد تمایلی چیست؟

کمپ ترک اعتیاد تمایلی چیست؟

کمپ ترک اعتیاد تمایلی اعتیاد یک نقص اخلاقی نیست و نشانه ‌ای از بد بودن کسی نمی باشد. بلکه اعتیاد یک بیماری مانند آسم یا دیابت است. افرادی که وارد برنامه بهبودی اعتیاد می‌ شوند باید حمایت عاطفی دریافت کنند.

به یاد داشته باشید که هیچ درمانی برای اعتیاد وجود ندارد.

کمپ ترک اعتیاد تمایلی، ابزارهایی را برای مدیریت بیماری و قرار دادن فرد در شرایط بهبود فراهم می‌ کند، اما بهبودی راهی مادام العمر است.

در کمپ ترک اعتیاد تمایلی روش‌ های مختلف مانند یابویی، سم زدایی و ... با توجه به نوع اعتیاد و نظر دکتر متخصص جهت بهبود اعتیاد به کار گرفته می‌ شود. در این مقاله به کمپ ترک اعتیاد تمایلی می پردازیم. برای آشنایی با این مکان تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

کمپ ترک اعتیاد تمایلی


کمپ ترک اعتیاد تمایلی یعنی بیمار خود را به کمپ معرفی می کند تا روند درمان خود را آغاز کند و یک پروژه مفید در زمینه سلامتی خود را شروع نماید. کمپ ترک اعتیاد مکان مناسبی برای هر شخصی است که از مصرف مواد مخدر رنج می برد و به دنبال یک تجربه جدید و جامع برای غلبه بر اعتیاد خود می باشد. در کمپ ترک اعتیاد تمایلی راهکارهایی برای نوجوانان و بزرگسالان ارائه می ‌گردد و در واقع از هر شخصی که برای شروع یک زندگی جدید نیاز به حمایت دارد استقبال می‌ شود. بهبودی در کمپ ترک اعتیاد تمایلی، هدف می باشد. بهبودی نیز یک فرآیند مداوم است که از طریق چندین روش کارشناسی، فعالیت های جسمی و مهارت ‌های جدید به نوجوانان و بزرگسالان آموزش داده می ‌شود که در پس این فرآیند عزت نفس آن‌ ها را افزایش داده و به آن ها اجازه می دهد با موفقیت به اهداف خود برسند.

کمپ ترک اعتیاد تمایلی چیست؟

بهترین کمپ ترک اعتیاد تمایلی


بهترین کمپ ترک اعتیاد تمایلی دارای ویژگی هایی است که عبارتند از:


1- داشتن مجوز از سازمان بهزیستی: اولین ویژگی بهترین کمپ ترک اعتیاد تمایلی، اعتبار آن است که این اعتبار از طریق کسب مجوز صورت می ‌پذیرد. از آنجایی که مجوزهای یک کمپ ترک اعتیاد از اهمیت بالایی برخوردار هستند. تعداد محدودی از کمپ‌ های ترک موفق به کسب مدرک از سازمان بهزیستی خواهند بود. زیرا شرایط در نظر گرفته شده برای اخذ مجوز بسیار سخت و پیچیده است و قطعا مراکزی که از موارد مهم و مختلفی مانند کادر مجرب و متخصص، امکانات آموزشی، رفاهی و امنیتی برخوردار نباشند، واجد صلاحیت نبوده و اعتبار لازم را کسب نخواهند کرد تا موفق به کسب مجوز از سازمان گردند. به این جهت فقط مراکزی که دارای مجوز از سازمان بهزیستی هستند از اعتبار لازم برای بستری بیمار در مرکز برخوردار خواهند بود.

2- محیط و امکانات کمپ: عاری بودن محیط کمپ از عوامل تحریک کننده نسبت به مواد مخدر یک اصل و ویژگی مهم در انتخاب بهترین کمپ ترک اعتیاد خواهد بود. زیرا محیطی پاک از مواد باعث می شود تا بیمار مجدد به سمت مصرف مواد مخدر نرود. کمپ ترک اعتیاد تمایلی باید دارای امکانات رفاهی خوب برای تک تک بیماران خود باشد. از جمله این امکانات می توان به اتاق های خصوصی، استخر، وسایل ورزشی و تفریحی، محیط مناسب و استاندارد، سالن های مناسب جهت برگزاری جلسات، سالن غذاخوری مناسب و بهداشتی، متخصصین و کادر درمانی اشاره نمود.


3- کادر متخصص و مجرب: از دیگر ویژگی های یک کمپ ترک اعتیاد خوب است. داشتن تجربه کاری در این مورد به تنهایی ملاک نبوده و دانش و تخصص بالینی و علمی در کنار تجربه کادر درمانی و خدماتی کمپ لازم و ضروری خواهد بود. زیرا کادر درمان با تخصص خود به راحتی نوع اعتیاد را شناسایی کرده و روش ‌های درمان اصولی هر فرد را مطابق با شخصیت اخلاقی و فیزیک بدنی و روانی آن در نظر می ‌گیرد. سپس برنامه ‌ای جامع و خاص برای بیمار آماده می ‌سازد. به نحوی که بیمار با قرار گرفتن در محیط کمپ و ارتباط با کادر درمان به راحتی بتواند با آن ها ارتباط گرفته و خود را آماده ترک و تبدیل شدن به یک بهبود یافته از اعتیاد نماید. از این رو کادر درمان کمپ ترک اعتیاد تمایلی را شامل پزشک، روانشناس، مشاور و روانپزشک می شود.

4- برنامه های آموزشی و تفریحی کمپ: در کمپ ترک اعتیاد تمایلی درمان به صورت گروهی انجام می ‌پذیرد. به نحوی که فرد با ورود به این مراکز وارد یک دنیای کوچک از افرادی مشابه خود می شود که در کنار همین افراد بودن و شرکت در کلاس‌ ها و برنامه‌ های مختلف کمک بسیاری در روند بهبود شخص خواهد داشت. از این رو یک مرکز ترک اعتیاد خوب باید دارای برنامه‌ های آموزشی و تفریحی کاملا سازماندهی شده در جهت بهبود بیماران خود باشد. زیرا این برنامه ‌ها به نحوی است که فرد از لحاظ روانی آمادگی رویارویی با جهان بیرون از کمپ را داشته و می ‌تواند بر اساس این گونه جلسات و کلاس‌ ها به راحتی بر عوامل ترغیب کننده به مواد مخدر غلبه کند.
از سویی امکانات تفریحی نیز توانایی فرد را در برابر ترک از مواد مخدر بالا برده و روحیه ‌ای تازه به او می‌ بخشد. به طور کلی شخص اوقات فراغتی همراه با بازی و سرگرمی سالم برای خود رقم می‌ زند. از برنامه های آموزشی و تفریحی کمپ ترک اعتیاد تمایلی می توان به برگزاری جلسات کتاب خوانی، ارائه محصولات فرهنگی (فیلم، موسیقی و ...)، برنامه های ورزشی گروهی، برگزاری کلاس های مهارتی و جلسه های گروهی اشاره نمود.

5- برنامه ریزی غذایی و تغذیه خوب برای بیماران: از آنجایی که یک کمپ خوب از سازمان بهزیستی مجوز دریافت می ‌کند. در نتیجه مطابق با استانداردهای اعلام شده نیز رفتار خواهد کرد. از این رو کیفیت مواد غذایی و داشتن یک برنامه غذایی مداوم و مرتب در طی روند بهبود بیمار از اعتیاد بسیار حائز اهمیت است. زیرا روند ترک اعتیاد انرژی فراوانی طلب می ‌کند که این انرژی باید از طریق یک برنامه غذایی درست و تخصصی تامین شود.

 

کمپ ترک اعتیاد تمایلی چیست؟
سخن پایانی


اگر به دنبال بهترین و سریع ترین راه حل هستید که برای سلامتی، زندگی و آینده شما مفید باشد، بهترین و ایمن ترین راه برای ترک مواد می تواند بستری در یک مرکز و کمپ ترک اعتیاد تحت نظارت پزشکی و همزمان با یک برنامه طولانی مدت درمان اعتیاد باشد. بدن شما پس از مصرف طولانی مدت دارو دچار استرس می شود. برای رسیدن به بهبودی کامل نیاز به تغذیه، آبرسانی و ترمیم مناسب دارید. این روند متاسفانه یک شب اتفاق نمی افتد. بازیابی قدرت (در ذهن و بدن) و یادگیری مجدد عادات سالم زمان می برد. همچنین برای حفظ تعهد خود به متانت نیاز به یک محیط حمایتی و راحت می باشد. به همین دلیل، برنامه‌ های طولانی ‌مدت درمان دارویی برای کل روند بهبودی و همچنین یک سبک زندگی طولانی‌ مدت و بدون دارو بسیار مفید است. اگر نیاز به کمپ ترک اعتیاد خصوصی دارید و یا نیاز به مشاوره ترک اعتیاد دارید می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.


چاپ   ایمیل

1000 کاراکتر باقیمانده است


درباره ما

موسسه اغاز زندگي دوباره  داراي ١٥سال سابقه درزمينه سم زدايي توانمندسازي و آموزش بيماران اعتياد ميباشد
اين موسسه باتوجه به پيشرفت ها وموفقيت هايي كه درزمينه آموزش ومانايي درمان داشته گام مهمي درزمينه ترك بيماران اعتياد برداشته است و اين افتخار را دارد كه روانشناسان مددكاران وتيم درمان مجرب بهره ميبرد.

خدمات مشتریان

ورداورد انتهای خیابان امام حسین کوچه عادلی جنوبی سومین درب سمت چپ پلاک ٧

آدرس

درباره ما

موسسه اغاز زندگي دوباره  داراي ١٥سال سابقه درزمينه سم زدايي توانمندسازي و آموزش بيماران اعتياد ميباشد
اين موسسه باتوجه به پيشرفت ها وموفقيت هايي كه درزمينه آموزش ومانايي درمان داشته گام مهمي درزمينه ترك بيماران اعتياد برداشته است و اين افتخار را دارد كه روانشناسان مددكاران وتيم درمان مجرب بهره ميبرد.

خدمات مشتریان

ورداورد انتهای خیابان امام حسین کوچه عادلی جنوبی سومین درب سمت چپ پلاک ٧

دسترسی آسان

آدرس