مقالات

کمپ ترک اعتیاد خصوصی

کمپ ترک اعتیاد خصوصی

مراکز ترک اعتیاد خصوصی به عنوان موثرترین مراکز برای ترک اعتیاد شناخته می شوند. در این مراکز  روش‌های مختلفی برای ترک اعتیاد مواد مخدر، مواد توهم زا و ماده محرک استفاده می شود. از میان کمپ های ترک اعتیاد کمپ های خصوصی به عنوان بهترین گزینه شناخته می شوند. زیرا در این مراکز خدمات بهتری به بیماران ارائه می شود و افراد معتاد می توانند در یک محیط آرام با امکانات رفاهی مجهز روند درمانی خود را سپری کنند.

بنابراین بیشتر خانواده هایی که درگیر اعتیاد هستند، برای برطرف کردن این مشکل بهترین مرکز ترک اعتیاد خصوصی را انتخاب می کنند.

کمپ ترک اعتیاد خصوصی

در بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی متخصصین مجرب و حرفه ای مشغول به فعالیت هستند. این افراد به کار خود علاقه مند بوده و به فرد معتاد به چشم بیمار نگاه می کنند. همچنین این کمپ ها به دلیل داشتن پشتوانه مالی قوی دارای امکانات درمانی و رفاهی مطلوبی هستند. به هر میزان که امکانات کمپ بیشتر باشد، شرایط لازم برای کمک به فرد معتاد نیز بهتر فراهم می شود. استفاده از علم روز و متدهای درمانی جدید از دیگر موارد مهمی است که در بهترین کمپ خصوصی ترک اعتیاد وجود دارد. در برخی از این کمپ‌ ها جلسات ماتریکس بر پایه مدل درمانی ماتریکس برگزار می شود. این روش از جمله موثرترین روش های درمانی برای ترک اعتیاد به شمار می آید. بهترین کمپ های ترک اعتیاد خصوصی دارای اعتبار ملی بوده و برای درمان افراد معتاد درمان های پیشرفته و جامع توسط متخصصان با مدارک تخصصی چند سال زمینه ای به کار گرفته می شود. این کمپ‌ها با سابقه ای درخشان در راستای درمان اعتیاد عمل می کنند و با کمک برنامه های درمانی اختصاصی انواع نمونه های اعتیاد را درمان خواهند کرد. به طوری که با ترک اعتیاد و بهبودی نیز درمان ها متوقف نمی شود و مراقبت های بعدی به بیماران ارائه می شود.

کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران

در تهران مراکز و کمپ های خصوصی ترک اعتیاد مختلفی وجود دارد که با دریافت مجوز رسمی از سوی سازمان بهزیستی کشور در یک محیط دوستانه و زیبا و با کمک کادری مجرب و حرفه ای از پزشکان و مددکاران اقدامات لازم در زمان ترک اعتیاد را انجام می دهند. در بهترین کمپ خصوصی ترک اعتیاد از جدیدترین متدهای درمانی و مشاوره جهت ترک اعتیاد برای بیماران استفاده می شود. معمولاً دوره های درمانی برای ترک اعتیاد در مراکز خصوصی ۲۱ روزه هستند. در این مدت زمان تیم حرفه ای در زمینه درمان که شامل روانپزشک، روانشناس، روانکاو و مددکار و یک پزشک متخصص است به بیماران خدمات ارائه می دهند.

خدمات ترک اعتیاد خصوصی

در بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران از لحظه ای که فرد معتاد وارد کمپ می شود، مراقبت های دلسوزانه را دریافت خواهند کرد. در این کمپ ها رویکرد جامعی برای برطرف کردن مشکلات جسمی و ذهنی بیماران در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال در این کمپ تلاش می شود تا مشکلات روانپزشکی زمینه ای که در بسیاری از موارد با اعتیاد مرتبط است، درمان خواهد شد. همچنین در این کمپ‌ ها خدمات دیگری به مراجعه کنندگان ارائه می شود که از جمله این خدمات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه خدمات درمانی و تفریحی متنوع محیطی امن و سرگرم کننده برای بیماران
  • ارائه کلاس های انگیزشی و زندگی موفق و ...
  • ارائه خدمات روان درمانی و نوروفیدبک یا کلاس های کاهش اضطراب و تنش های عصبی
  • مشاوره در تمام مراحل ترک همراه بیماران حتی پس از بهبودی
  • ارائه خدمات ورزشی مانند سالن های بدنسازی و …
  • ارائه خدمات رفاهی مانند فروشگاه مجهز ، محوطه و فضای سبز و استخر چهار فصل و …

هدف های کمپ ترک اعتیاد خصوصی

بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران با هدف به وجود آوردن یک فضای سالم و محیطی سرشار از آرامش و احترام برای بازتوانی و درمان افراد مصرف کننده فعالیت می ‌کنند. در این کمپ ها فرد معتاد احساس تسخیرشدگی و در بند بودن نخواهد داشت و با فرد معتاد به عنوان یک انسان عادی و بیمار که نیاز به درمان دارد برخورد می شود. از دیگر اهداف این کمپانی می توان به قرارگیری فرد در محیطی اشاره کرد که از هر نوع مواد اعتیاد آور دور است. به طوری که فرد به هیچ عنوان نمی تواند به این مواد دسترسی داشته باشد. ایجاد محیط مناسب برای زندگی فرد بیمار به مدت کوتاه و امکان دیدار و ملاقات با دوستان آشنایان و خانواده از دیگر ویژگی های این کمپانی است تا آنها بتوانند از حمایت های روحی برخوردار شوند. پرورش مهارت های ارتباطی و بیان مشکلات احساسات و آشنایی با افراد مشابه از دیگر اهداف این کمپ ‌ها به شمار می ‌آید.

هزینه کمپ خصوصی ترک اعتیاد

افراد بیمار که به صورت داوطلبانه به کمپ ترک اعتیاد مراجعه می کنند و یا افرادی که خانواده های آنها پیگیر وضعیت بستری شدن شان در کمپ هستند، لازم است نسبت به پرداخت هزینه های کمپ ترک اعتیاد اقدام کنند. این هزینه متناسب با دوره ها و خدمات دریافت شده متفاوت خواهد بود. در مقایسه با کمپ ترک اعتیاد دولتی هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی به دلیل داشتن امکانات رفاهی بالاتر خواهد بود. در برخی از کمپ های ترک اعتیاد در حین درمان از داروهای درمان نیز استفاده می شود. در این صورت فرد باید هزینه دارو را نیز بپردازد.

برنامه های کمپ ترک اعتیاد خصوصی

مراکز ترک اعتیاد خصوصی با کمک تجهیزات پیشرفته و به روز شرایط لازم برای افرادی که دچار اختلال سوءمصرف مواد هستند را فراهم می ‌کنند. در این مراکز اقدامات لازم به گونه‌ ای انجام می ‌شود تا فرد بتواند تجدید نظر جامعی برای غلبه بر اعتیاد خود داشته باشد. برنامه های درمانی در این کمپ ها برای افراد نوجوان و بزرگسال ارائه می شود. در این مراکز حمایت های لازم از کسانی که به دنبال شروع یک زندگی جدید و سالم هستند انجام می شود. بازیابی به عنوان مهمترین هدف این کمپ‌ ها بوده ولی این بازیابی نیاز به یک روند مداوم دارد. در مراکز کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران با کمک فعالیت های مختلف مهارت های جدیدی به افراد بزرگسال و نوجوان آموزش داده می‌ شود که باعث افزایش اعتماد به نفس در آنها می شود. بنابراین آنها می توانند با موفقیت بیشتر به اهداف خود دست پیدا کنند. در این کمپ ها آموزش و مسئولیت به افراد معتاد داده می ‌شود. از دیگر برنامه های این کمپ ها می توان به تمرکز بر روی مدیریت استرس در دنیای واقعی اشاره کرد.

نتیجه گیری

طراحی کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران به گونه‌ای انجام شده تا از روند درمان و بهبودی به خوبی پشتیبانی شود. از جمله پشتیبانی این کمپ ها می توان به اتاق های درمان مجزا، مرکز هنرهای خلاق، فضاهای پر نور و اقامتگاه‌ها اشاره کرد. این کمپ معمولاً دارای فضای آرام و دلنشین هستند تا ترک اعتیاد به خوبی انجام شود و فرد بتواند دوباره به زندگی عادی خود بازگردد. طراحی اتاق های کمپ ترک اعتیاد طوری انجام می ‌شود که آرامش بخش بوده و در عین حال این اتاق ها کاربردهای لازم را داشته و یک مکان مناسب برای استراحت باشند. در این کمپ ها برنامه ها و فعالیت هایی ارائه می‌ شود که مکمل درمان افراد معتاد بوده و افراد می توانند رفاه جسمی، روحی، احساسی و عاطفی خود را دوباره پیدا کنند.

 

چاپ   ایمیل

1000 کاراکتر باقیمانده است


درباره ما

موسسه اغاز زندگي دوباره  داراي ١٥سال سابقه درزمينه سم زدايي توانمندسازي و آموزش بيماران اعتياد ميباشد
اين موسسه باتوجه به پيشرفت ها وموفقيت هايي كه درزمينه آموزش ومانايي درمان داشته گام مهمي درزمينه ترك بيماران اعتياد برداشته است و اين افتخار را دارد كه روانشناسان مددكاران وتيم درمان مجرب بهره ميبرد.

خدمات مشتریان

ورداورد انتهای خیابان امام حسین کوچه عادلی جنوبی سومین درب سمت چپ پلاک ٧

آدرس

درباره ما

موسسه اغاز زندگي دوباره  داراي ١٥سال سابقه درزمينه سم زدايي توانمندسازي و آموزش بيماران اعتياد ميباشد
اين موسسه باتوجه به پيشرفت ها وموفقيت هايي كه درزمينه آموزش ومانايي درمان داشته گام مهمي درزمينه ترك بيماران اعتياد برداشته است و اين افتخار را دارد كه روانشناسان مددكاران وتيم درمان مجرب بهره ميبرد.

خدمات مشتریان

ورداورد انتهای خیابان امام حسین کوچه عادلی جنوبی سومین درب سمت چپ پلاک ٧

دسترسی آسان

آدرس