مقالات

کمپ ترک اعتیاد در اکباتان

کمپ ترک اعتیاد در اکباتان

کمپ ترک اعتیاد در اکباتان یکی از مراکزی است که با مجوز سازمان بهزیستی فعالیت می کند. متاسفانه افراد زیادی در سراسر دنیا با اعتیاد دست و پنجه نرم می کنند. در گذشته بیشتر از مواد مخدری مانند هروئین، تریاک، حشیش و ... استفاده می شد اما به مرور زمان برخی از افراد سودجو توانستند

در آزمایشگاه ها، مواد مخدر صنعتی مانند شیشه را تولید کنند. این مواد بسیار خطرناک هستند و به راحتی در دسترس افراد به ویژه جوانان قرار می گیرند. مصرف مواد مخدر آسیب های زیادی به افراد، خانواده و جامعه وارد می کند. مراکز و کمپ های ترک اعتیاد در کشورهای مختلف برای پیشگیری و مقابله با اعتیاد تاسیس شده اند. در کشور ما هم مراکز مختلفی در این زمینه فعالیت می کنند. یکی از این مراکز، کمپ ترک اعتیاد در اکباتان است.


کمپ ترک اعتیاد اکباتان


کمپ ترک اعتیاد اکباتان یک مکان اقامتی موقت برای افرادی است که می خواهند اعتیاد خود را کنار بگذارند. این مرکز که مجوز سازمان بهزیستی را دارد با هزینه های مصوب فعالیت می کند. کمپ ترک اعتیاد اکباتان فضای مناسبی را برای مددجویان فراهم کرده است تا بتوانند بدون استرس و نگرانی، مراحل درمان را سپری کنند.


اهداف کمپ ترک اعتیاد در اکباتان


کمپ ترک اعتیاد در اکباتان یک فضای مناسب برای ترک مواد مخدر فراهم می کند. در این مرکز، هیچ گونه مواد مخدری در دسترس بیماران وجود ندارد. برخورد تحقیرآمیزی با معتادان صورت نمی گیرد و با آنها مانند یک فرد عادی رفتار می شود. چرا که پرسنل کمپ بر این باور هستند که فرد معتاد، مجرم نیست بلکه بیمار است و باید به او کمک کرد تا با ترک اعتیاد خود، لذت زندگی دوباره را تجربه نماید. این کمپ برای بالا بردن انگیزه ی بیماران، شرایطی را ایجاد کرده است تا آنها بتوانند بعضی از روزها با خانواده، دوستان و آشنایان خود ملاقات کنند.

کمپ ترک اعتیاد در اکباتان


خدمات کمپ ترک اعتیاد در اکباتان


خدمات کمپ ترک اعتیاد در اکباتان شامل برگزاری جلسات مشاوره، آموزش مهارت های ارتباطی، بیان احساسات و یادگیری هنر و حرفه، خدمات درمانی، ورزش و سرگرمی، مشاوره خانواده و ... می شوند. یکی از خدمات این کمپ، برگزاری جلسات عمومی برای خانواده های بیماران است تا با مواد مخدر و مضرات آن آشنا شوند. در این جلسات، به سوالات خانواده ها پاسخ داده می شود. علاوه بر این، روش های صحیح برخورد با بیمار را به آنها آموزش می دهند. کمپ ترک اعتیاد اکباتان از خانواده ها می خواهد تا با رعایت این نکات، مانع از بازگشت بیماران به سمت مصرف مواد شوند. مشاوران و روانشناسان این کمپ در طول جلسات خود با بیماران، به بررسی وضعیت آنها می پردازند و به این ترتیب می توانند علت مشکل را تشخیص و اقدامات لازم برای پیشگیری و درمان بیمار را انجام دهند. آنها تلاش می کنند تا با اقدام درست و به موقع خود، مانع از ایجاد اختلالات رفتاری، عاطفی و ذهنی در بیماران شوند.


امکانات کمپ ترک اعتیاد در شهرک اکباتان


این کمپ که به صورت شبانه روزی فعالیت می کند، امکانات مختلفی مانند فضای سبز، سالن سینما، امکانات ورزشی، رفاهی، درمانی و ... را برای آسایش بیماران در طول دوره ترک فراهم نموده است.


مراحل ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد در اکباتان


همواره باید توجه داشت که اولین گام برای آغاز فرایند ترک اعتیاد، این است که خود فرد بخواهد که این کار را انجام دهد. یعنی باور داشته باشد که می تواند مواد مخدر را ترک کند و به زندگی عادی خود بازگردد. بیمارانی که اراده ای محکم برای ترک مواد داشته باشند، با انگیزه ی خوبی این مراحل را پشت سر می گذارند.


مرحله اول : پذیرش و سم زدایی


در ابتدا اقدامات لازم برای پذیرش بیمار انجام می شوند و پزشکان مجموعه او را معاینه می کنند. پزشک و مددیار با توجه به شرایط بیمار، نوع ماده مصرفی، شدت و مدت زمان مصرف مواد، بهترین روش درمان را تجویز می نماید. تجربیات پزشکان در این مرحله به آنها کمک می کنند تا روش مناسب را انتخاب نمایند. در مرحله سم زدایی، بیمار مدتی به صورت قرنطینه و تحت نظر پزشک نگهداری می شود. در این هنگام، بخشی از مواد مصرفی از بدن او خارج می گردد.


مرحله دوم : خروج از قرنطینه و شرکت در دوره ها و جلسات ترک اعتیاد


پس از اتمام مرحله سم زدایی، بیمار از قرنطینه خارج می شود و در جلسات و دوره های درمانی شرکت می کند.


مرحله سوم : شرکت در کارگاه های مهارت آموزی


یکی از خدمات کمپ ترک اعتیاد در اکباتان، مهارت آموزی به بیماران است. بسیاری از معتادان با این نگرانی مواجه هستند که بعد از ترک اعتیاد و بازگشت به خانواده، چطور می توانند هزینه های زندگی خود را تامین کنند. برای حل این مسئله، کارگاه های مهارت آموزی در کمپ ها برگزار می شود و بیماران تحت نظارت مددکاران می توانند در این دوره ها شرکت کرده و هنر یا حرفه ای را بیاموزند. این امر باعث می شود تا معتادان بعد از ترک مواد بتوانند در یک زمینه شغلی فعالیت نمایند.


بهترین کمپ ترک اعتیاد در اکباتان چه ویژگی هایی دارد؟


بهترین کمپ ترک اعتیاد در اکباتان یک فضای وسیع و آرام برای بیماران فراهم کرده است. اعتیاد یک بیماری خطرناک است که به روح و جسم فرد آسیب وارد می کند. باید توجه داشت که این بیماری را نمی توان با یک روش سطحی و غیر تخصصی درمان کرد. کادر درمان این مجموعه از پزشک، مشاور، مددیار و ... تشکیل شده است که تلاش می کنند تا خدمات مفیدی به بیماران ارائه دهند. بیماران می توانند با استفاده از امکانات رفاهی و تفریحی، خدمات درمانی و مشاوره و شرکت در جلسات آموزشی، دوره درمانی خود را سپری کنند.


روش های ترک اعتیاد


با توجه به اینکه معتادان از مواد مخدر متنوعی استفاده می کنند، روش ترک آنها نیز یکسان نمی باشد. در کمپ ترک اعتیاد از روش های مختلفی مانند روش های یابویی، سنتی، ترک با استفاده از متادون و سم زدایی استفاده می شود. روشی که برای هر بیمار تجویز می شود به نوع ماده مخدر و شدت اعتیاد فرد بستگی دارد.


- روش ترک یابویی یا سقوط آزاد :

در این روش، مصرف مواد مخدر به یکباره قطع می شود. این روش که با نام ترک ناگهانی هم شناخته می شود، ترک به صورت یک روزه است.


- روش ترک سنتی :

در این روش، آرام آرام مقدار مصرف مواد را کاهش می دهند تا به صفر برسد. نکته مهم در روش ترک سنتی این است که بیماران باید طبق برنامه ریزی انجام شده عمل کنند و در طول دوره، بیشتر از دوز تعیین شده، مواد مصرف نکنند.


- روش ترک با استفاده از متادون :

این روش شبیه روش سقوط آزاد است با این تفاوت که بعد از قطع مواد، متادون جایگزین آن می شود. با این کار، میزان آسیب به بیمار و اطرافیان او کاهش پیدا می کند. باید توجه داشت که اگر متادون به صورت خودسرانه مصرف شود، اعتیادآور است. بنابراین باید بیمار تحت نظر پزشک از آن استفاده کند.


- روش سم زدایی :

وقتی که دوز مصرفی معتادان، بالا باشد از این روش برای ترک استفاده می کنند. در این روش برای اینکه بیمار بتواند خماری ناشی از ترک را تحمل کند، باید دارو مصرف کند. معمولا بیماران دچار بیهوشی می شوند.


سخن پایانی


کمپ ترک اعتیاد در اکباتان با هدف کمک به بیماران و خانواده های آنها تلاش می کند. پرسنل این مجموعه شرایطی را فراهم می کنند تا بیمار بتواند بدون نگرانی و استرس، دوره ی درمان خود را سپری کند و به شرایط عادی بازگردد.

 


چاپ   ایمیل

1000 کاراکتر باقیمانده است


درباره ما

موسسه اغاز زندگي دوباره  داراي ١٥سال سابقه درزمينه سم زدايي توانمندسازي و آموزش بيماران اعتياد ميباشد
اين موسسه باتوجه به پيشرفت ها وموفقيت هايي كه درزمينه آموزش ومانايي درمان داشته گام مهمي درزمينه ترك بيماران اعتياد برداشته است و اين افتخار را دارد كه روانشناسان مددكاران وتيم درمان مجرب بهره ميبرد.

خدمات مشتریان

ورداورد انتهای خیابان امام حسین کوچه عادلی جنوبی سومین درب سمت چپ پلاک ٧

آدرس

درباره ما

موسسه اغاز زندگي دوباره  داراي ١٥سال سابقه درزمينه سم زدايي توانمندسازي و آموزش بيماران اعتياد ميباشد
اين موسسه باتوجه به پيشرفت ها وموفقيت هايي كه درزمينه آموزش ومانايي درمان داشته گام مهمي درزمينه ترك بيماران اعتياد برداشته است و اين افتخار را دارد كه روانشناسان مددكاران وتيم درمان مجرب بهره ميبرد.

خدمات مشتریان

ورداورد انتهای خیابان امام حسین کوچه عادلی جنوبی سومین درب سمت چپ پلاک ٧

دسترسی آسان

آدرس