مقالات

کمپ ترک اعتیاد در تهرانسر

کمپ ترک اعتیاد در تهرانسر

کمپ ترک اعتیاد در تهرانسر مکانی مناسب برای بیماران معتاد است تا بتوانند با اقامت در آن، دوره ی بهبودی خود را تکمیل نمایند. اعتیاد به عنوان یک بلای خانمان سوز در جوامع مختلف شناخته می شود. این معضل چند وجهی اثرات منفی بر روی امنیت، آرامش و ارزش های اخلاقی جامعه می گذارد.

یعنی اعتیاد فقط فرد را درگیر نمی کند بلکه خانواده و جامعه را نیز با مشکلات زیادی مواجه می کند. وابستگی فرد به مصرف مواد مخدر و محرک ها یکی از پدیده های شوم جوامع بشری محسوب می شود. بسیاری از کشورها برای پیشگیری و مبارزه با اعتیاد، مراکز و کمپ هایی را در نظر گرفته اند تا بتوانند اعتیاد را در حد ممکن ریشه کن کنند. در کشور ما هم مراکز و کمپ های زیادی تحت نظر سازمان بهزیستی فعالیت می کنند. یکی از آنها، کمپ ترک اعتیاد در تهرانسر است که تلاش می کند تا خدمات موثری را به مددجویان و خانواده های آنها ارائه دهد.


اهداف کمپ ترک اعتیاد در تهرانسر


یکی از اهداف کمپ ترک اعتیاد در تهرانسر، ایجاد فضایی امن و مناسب برای مددجویان است تا بتوانند با خیال آسوده مراحل درمانی خود را سپری کنند. این مرکز تلاش می کند تا محیطی آرام و به دور از هر گونه تنش و استرس و سرشار از احترام برای بیماران فراهم نماید. فضای کمپ ترک اعتیاد در تهرانسر به گونه ای است که بیماران بتوانند بدون اینکه حس حقارت کنند، در مسیر درمان گام بردارند. در چنین شرایطی، مددجویان انگیزه ی لازم برای ترک مواد مخدر را به دست می آورند. یکی از نکات مهم در ترک اعتیاد، حمایت و همکاری خانواده می باشد. مشاوران کمپ ترک اعتیاد در تهرانسر، از طریق برگزاری جلسات مشاوره ی خانواده، اطلاعات مفیدی در اختیار آنها قرار می دهند. از اهداف دیگر این مرکز، فراهم کردن محیطی عاری از هر گونه مواد اعتیاد آور است. در این مرکز، تلاش می کنند تا مددجویان، دسترسی به مواد مخدر نداشته باشند. کمپ ترک اعتیاد در تهرانسر برای تقویت مهارت های ارتباطی و حل مسئله مددجویان، جلسات آموزشی برگزار می کند. در این جلسات، آموزش های لازم را در مورد شناخت مواد، مضرات آن و نیز روش های ترک اعتیاد و عدم بازگشت به مصرف مواد ارائه می دهند. معمولا افرادی به سمت مصرف مواد مخدر و محرک ها می روند که در ارتباطات، خانواده، مسائل شخصی و ... با مشکلاتی مواجه می شوند. عدم توانایی آنها در حل این مشکلات، زمینه ی افتادن آنها در دام اعتیاد را فراهم می کند. روانشناسان کمپ ترک اعتیاد در تهرانسر می توانند در حل این مشکلات به افراد کمک کنند. به همین علت کمپ های ترک اعتیاد، برنامه های آموزشی خود را طوری طراحی می کنند که معتادان بعد از ترک، دوباره به سمت مصرف مواد مخدر بازنگردند.


خدمات کمپ ترک اعتیاد در تهرانسر


خدمات کمپ ترک اعتیاد در تهرانسر شامل ترک انواع مواد مخدر و محرک ها مانند هروئین، تریاک، شیشه، کوکائین، حشیش، شیره، متادون، ترامادول، گل، قارچ و ... می شوند.

کمپ ترک اعتیاد در تهرانسر


روش های درمانی مورد استفاده در کمپ ترک اعتیاد در تهرانسر


روش های مختلفی برای درمان اعتیاد وجود دارد. پزشکان و روانشناسان بعد از معاینه فرد و مشاهده وضعیت او بهترین روش درمانی را انتخاب می کنند. نوع ماده مخدر، شدت اعتیاد و مدت زمان مصرف آن تاثیر بسزایی در انتخاب روش درمانی دارند. باید توجه داشت که فرایند ترک برخی از مواد مانند گل و ماریجوانا پیچیده است و بنابراین باید به صورت همزمان از چند روش درمانی استفاده نمود. برخی از روش های ترک اعتیاد شامل روش یابویی، سنتی، متادون و سم زدایی می شوند.

- روش یابویی یا سقوط آزاد :

یکی از مرسوم ترین روش های ترک اعتیاد است که با نام روش ترک ناگهانی هم شناخته می شود. در این روش، فرایند ترک اعتیاد به صورت یکباره اتفاق می افتد یعنی فرد باید به صورت یک روزه مصرف مواد را ترک کند. در این حالت، کاهش تدریجی مصرف مواد یا جایگزینی با ماده ی دیگر رخ نمی دهد.


- روش ترک سنتی :

در این روش، به آهستگی میزان مصرف مواد را کاهش می دهند تا به صفر برسد. مددجویان نباید دوز مصرفی روزانه خود را افزایش دهند و باید به برنامه ریزی انجام شده پایبند باشند. زمانی که فرد معتاد تحت نظر روانشناس از این روش استفاده می کند، نتایج بهتری به دست می آید.


- روش ترک با استفاده از متادون :

در بسیاری از کمپ های ترک اعتیاد از این روش استفاده می شود. به این صورت که مانند روش ترک یابویی، مصرف مواد را قطع می کنند. اما به جای آن از متادون استفاده می شود. با این کار می خواهند میزان آسیب به بیمار و اطرافیان او را کاهش دهند. دوره ی نئشگی متادون نسبت به سایر مواد بالاتر است. با استفاده از متادون، عوارض مصرف و خطرات ناشی از آن را کنترل می کنند. ضمن اینکه، علائم ترک کاهش می یابد. باید توجه داشت که اگر افراد به صورت خودسرانه اقدام به مصرف متادون نمایند، دچار اعتیاد بدتری می شوند. بنابراین باید مصرف این ماده تحت نظر روانشناسان و پزشکان کمپ ترک اعتیاد صورت گیرد. برای ترک اعتیاد از داروهای دیگری مانند ترامادول و بوپرنورفین هم استفاده می کنند. این داروها هم مشابه مخدرها هستند. یعنی اگر فرد به صورت خودسرانه، آنها را مصرف کند دچار اعتیاد می شود. فرایند ترک دو ماده ی مخدر بسیار سخت و پیچیده است.


- روش سم زدایی :

هنگامی که دوز مصرفی بیمار بسیار بالا باشد از این روش استفاده می شود. برای اینکه بیمار بتواند خماری ناشی از ترک مواد مخدر را تحمل کند، معمولا به او دارو می دهند. این داروها ممکن است باعث بیهوشی فرد شوند.


مراحل ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد تهرانسر


ابتدا اقدامات لازم برای پذیرش فرد انجام می شوند. سپس به مدت 7 روز، او را از مصرف مواد مخدر و محرک ها منع می کنند. در این مرحله بیمار در قرنطینه و سم زدایی قرار دارد و بخشی از مواد مخدر مصرفی از بدن او خارج می شود. باید توجه داشت که بیمار تحت نظارت پزشک و مددیار می باشد و آنها با توجه به وضعیت بیمار و تجربه ی خود بهترین روش درمانی را تجویز می کنند. اکنون فرد وارد مرحله بیداری شده است و علائم ترک مواد در او شروع می شود. به این ترتیب، جسم او از مصرف مواد بی نیاز می گردد. در این مرحله، فرد در جلسات مشاوره و روانشناسی و دوره های ترک اعتیاد حضور پیدا می کند. این افراد مشغول آموزش و کار در کارگاه های مهارت آموزی می شوند تا بعد از درمان بتوانند اشتغال و کسب و کاری داشته باشند. در این مرحله تحت نظارت مددکاران قرار می گیرند.
برگزاری این جلسات به فرد کمک می کنند تا انگیزه ی کافی برای ترک مواد مخدر را داشته باشد و بتواند خود را برای شروع یک زندگی دوباره آماده کند. افرادی که مصرف مواد را ترک می کنند، دچار خلاهای عمیقی می شوند. برای جبران این خلاءها از خدمات روانشناسی استفاده می شود.


بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهرانسر


بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهرانسر مجوز فعالیت از سازمان بهزیستی دارد. برای خدمت رسانی بهتر به مراجعین از کادر درمانی متخصص و مجرب استفاده می کنند. در این مرکز برای راحتی حال مراجعین، امکانات رفاهی، بهداشتی و فضای کافی وجود دارد. جلسات روانشناسی این مرکز در کنار روش های درمانی به بیماران کمک می کند تا راحت تر و با انگیزه ی بیشتر مواد مخدر را ترک کنند. ضمن اینکه خدمات مشاوره می تواند احتمال عود مصرف را کاهش دهد. کمپ ترک اعتیاد خوب در تهرانسر دارای یک کادر درمانی مجرب است که دوست دارند تا به معتادان و خانواده های آنها کمک کنند. آنها بر این باورند که معتاد، مجرم نیست و فقط یک بیمار است. با این دید، خدمات خود را به بیماران و خانواده های آنها ارائه می دهند.


سخن پایانی


در این مقاله درباره کمپ ترک اعتیاد در تهرانسر صحبت کردیم. در حال حاضر، اعتیاد به عنوان یک مشکل بزرگ در جوامع بشری شناخته می شود که عدم توجه به پیشگیری و درمان آن، می تواند آثار سوئی برای فرد، خانواده و جامعه به دنبال داشته باشد.


چاپ   ایمیل

1000 کاراکتر باقیمانده است


درباره ما

موسسه اغاز زندگي دوباره  داراي ١٥سال سابقه درزمينه سم زدايي توانمندسازي و آموزش بيماران اعتياد ميباشد
اين موسسه باتوجه به پيشرفت ها وموفقيت هايي كه درزمينه آموزش ومانايي درمان داشته گام مهمي درزمينه ترك بيماران اعتياد برداشته است و اين افتخار را دارد كه روانشناسان مددكاران وتيم درمان مجرب بهره ميبرد.

خدمات مشتریان

ورداورد انتهای خیابان امام حسین کوچه عادلی جنوبی سومین درب سمت چپ پلاک ٧

آدرس

درباره ما

موسسه اغاز زندگي دوباره  داراي ١٥سال سابقه درزمينه سم زدايي توانمندسازي و آموزش بيماران اعتياد ميباشد
اين موسسه باتوجه به پيشرفت ها وموفقيت هايي كه درزمينه آموزش ومانايي درمان داشته گام مهمي درزمينه ترك بيماران اعتياد برداشته است و اين افتخار را دارد كه روانشناسان مددكاران وتيم درمان مجرب بهره ميبرد.

خدمات مشتریان

ورداورد انتهای خیابان امام حسین کوچه عادلی جنوبی سومین درب سمت چپ پلاک ٧

دسترسی آسان

آدرس